AboutMakota_swim to marka, w której wszystko jest szyte ręcznie w Polsce.
Cala przygoda zaczęła się w 2015 roku gdy zaprojektowałam stroje kąpielowe.
Powoli przeszłam ze zwyklego poliamidu na materiał z poliamidu z recyklingu, aby w końcu zakochać się w eko bawełnianych materiałach.
Obecnie wprowadzam eko piżamę, która może być również bielizną do wodnych i słonecznych kąpieli. Główny materiał – eco bawełniany batyst zainspirował mnie także do robienia bucików dla niemowląt.
Moja oferta wciąż się poszerza, ale to, co łączy wszystko razem, to miłość do planety i komfortu dla każdego z nas.
Wszystkie modele są wykonane z wielką miłością w mojej malutkiej domowej pracowni i u zaprzyjaźnionej krawcowej.

Bawełna i eko batyst, jak i batyst bawełniany to materiały – bardzo delikatne i zwiewne. Do ekologicznego wybielania eko batystu została użyta sól morska, orzechy piorące i naturalne enzymy, a to znaczy, że są to elementy wolne od wszelkich substancji toksycznych szkodliwych dla zdrowia jak i środowiska. Ten materiał posiada 0% szkodliwych pestycydów i GMO, jest wyprodukowany w szacunku do ludzi i środowiska. Jest też 100% biodegradowalny, a naturalne włókna gwarantują doskonałą cyrkulację powietrza .

Recyklingowany poliamid – tkanina pochodząca z recyklingu wykonanych z przędzy ECONYL®, w 100% regenerowanej przędzy nylonowej pochodzącej z przed i poprzemysłowych odpadów, takich jak wyrzucone sieci rybackie, puch dywanowy , tiul itp .: wszystkie takie materiały, które po osiągnięciu końca okresu użytkowania, zamiast trafiać na wysypisko, są odzyskiwane i regenerowane za pomocą kompleksowego procesu chemiczno-fizycznego.

Contact us